menu:

Informacje o placówce

Misja Przedszkola nr 33
w Dąbrowie Górniczej


Mocne strony naszego
Przedszkola


Prawa dziecka

Aktywne przedszkole

Galeria zdjęć

Aktualności

 

Galeria

 

Rok szkolny 2012/2013Wycieczka do lasu w towarzystwie pana Leśniczego:

Nasze przedszkole cieszy się sąsiedztwem lasu. Jest to las mieszany, pełen grzybów, poziomek, borówek i innych dobrodziejstw przyrody. Kilka razy do roku spacerujemy po lesie i wsłuchujemy się w rytm jego życia.

Jednakże spacer bez specjalisty nie jest taki ciekawy jak z leśniczym.
Gospodarz, oprowadził nas po lesie jak po własnym domu, znając każdy zakamarek, każdy szmer i dźwięk.

Dzieci uczestniczyły w tej magicznej chwili odkrywając las na nowo.
Wycieczka do Filharmonii Śląskiej w Katowicach:

W październikowy poranek dzieci 5 i 6-letnie wyjechały na wycieczkę do Filharmonii Śląskiej w Katowicach. Starszaki na żywo brały udział w dziecięcym spotkaniu muzycznym pt. ,,Stanisław Moniuszko: Śpiewnik domowy”.

Dzieci wysłuchały wybranych pieśni i arii kompozytora narodowego Stanisława Moniuszki w wykonaniu artystów Filharmonii Śląskiej.

Zdobytą wiedzę przedszkolaki zaprezentowały występując obok artystów na scenie.


,,Święto drzewa” w Przedszkolu:

Joanna Waszak – Nowak

,,Drzewo

Drzewo sobie w polu stało

i tak sobie myślało:

Ja tu tlen produkuję,

ludziom w lecie cień ofiarowuję,

ptakom w konarach dom daję

i ciągle samo tu zostaję!!!

Każdy mnie łukiem omija,

nawet cętkowana żmija.

Ja czuję się niedocenione,

choć pełną liści mam koronę!

A tu dzisiaj przyszły dzieci.

Słońce na nie mocno świeci.

One przyszły ze swoją panią

i tak do drzewa wołają:

Życzymy Ci długiego życia

i co dzień wody do picia.

Z okazji Dnia Drzewa

niech ci w konarach zawsze ptak śpiewa!

A drzewo tylko gałęziami zakołysało.

I dalej w tym samym miejscu, choć szczęśliwsze, stało.

 
,,Jesienny kącik przyrody”- konkurs wewnątrzprzedszkolny:

"...idzie lasem pani Jesień, jarzębinę w koszu niesie"... i... przyszła do naszego Przedszkola!

Rodzice, dzieci i nauczyciele w porozumieniu z Jesienią, wygospodarowały w sali zajęć miejsca, gdzie Jesień mogła zaprezentować swoje skarby: warzywa, owoce, kolorowe liście... Okazało się, że współpraca wszystkich ogniw przedszkolnej Rodziny zaowocowała bogatymi kącikami przyrody!

Zdjęcia wykonane w salach mówią same za siebie.

Nagradami w konkursie były książki zasilające kąciki czytelnicze w salach zajęć,
a wygranymi grupami były:


I miejsce: grupa 5- latki ,,Biedronki”p.Wioletty Gajdziak.

Wyróżnienie:

- Grupa 3-4 latki,,Słoneczka” p.Joanny Waszak – Nowak
i p.Ewy Lewickiej,

- Grupa 5-latki ,,Wiewiórki” p.Joanny Tajchman-Waliczek
i p. Danuty Sitarz.

Mamy nadzieję, że kolejne pory roku zapewnią nam podobne wrażenia estetyczne i kolejne nagrody książkowe!

 


Cykliczne spotkania z Filharmonią Śląską:


W październiku rozpoczęliśmy kolejny rok współpracy
z Filharmonią Śląską
w Katowicach.

W ramach cyklicznych comiesięcznych spotkań z muzyką na żywo , dzieci z naszego przedszkola miały okazję posłuchać muzyki w wykonaniu artystów z filharmonii.

Główny bohaterem spotkania był kontrabas i melodia. Dzieci rozwiązywały muzyczne zagadki i uzupełniały muzyczny plakat.

 Poznajemy zawody- Fryzjer.

Rodzice naszych wychowanków niejednokrotnie mają bardzo ciekawe zawody.

Ostatnio odwiedziła nas mama Igorka z grupy Motyków. Jest Ona z zawodu fryzjerką i zaprezentowała nam swój warsztat pracy .

Wielkim zaskoczeniem dla dzieci były przedmioty, które pani fryzjerka przyniosła ze sobą: różnego rodzaju wałki do kręcenia włosów, spinki, suszarki, prostownice, lokówki, nożyczki, lakiery do włosów, gumy do układania fryzur oraz to, co na dziewczynkach zrobiło największe wrażenie – lakier z brokatem!

Pani fryzjerka najpierw opowiedziała nam o swojej pracy, a następnie pokazała swoje umiejętności, wykonując dzieciom wspaniałe fryzury!

Na pewno bakcyl fryzjerstwa został w kilku sercach zasiany!


Spotkanie z Policjantami:

Jak co roku przedszkole odwiedzili funkcjonariusze Policji
z Komendy Miejskiej w Dąbrowie Górniczej .

Podczas spotkania przedszkolacy dowiedzieli się o tym jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, bawić się w domu i w przedszkolu oraz jak reagować w sytuacji innych zagrożeń.

Duże zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie
i wyposażenie policjantów. Uwieńczeniem spotkania
z policjantami była możliwość obejrzenia z bliska radiowozu, który na czas pobytu zaproszonych gości stanął w ogrodzie przedszkola.

 

____________________________________________________W ogrodzie przedszkolnym.


W ogrodzie przedszkolnym.


W ogrodzie przedszkolnym.


W ogrodzie przedszkolnym.


Przedstawienie teatralne.


Przedstawienie teatralne.


Przedstawienie teatralne.


Przedstawienie teatralne.


Spotkanie z pszczelarzem.


Spotkanie z pszczelarzem.


Zielony dzień w przedszkolu.


Zielony dzień w przedszkolu.


Warsztaty plastyczne.


Warsztaty plastyczne.


,,Święto Drzewa''

Dnia 13 października 2012r. w naszym przedszkolu odbyło się ,,Święto drzewa"- ogólnopolska i międzynarodowa akcja sadzenia drzew organizowana przez Klub Gaja. Honorowym gościem uroczystości w przedszkolu był pan leśniczy z Nadleśnictwa Siewierz oraz przedstawiciele rodziców.

Dzieci z grup 5 i 6 - latków wystawiły inscenizację pt. "Mały przedszkolak wie co ekologią się zwie", która poprzedziła i uświetniła uroczysty dzień sadzenia drzewek w ogrodzie przedszkolnym, oraz wprowadziła wszystkich zgromadzonych w zagadnienia związane z ekologią. Wychowankowie przedszkola mieli możliwość uczestnictwa interesującym spotkaniu z p. Leśniczym.

Wszyscy uczestnicy ,,Święta drzewa" dokonali przeglądu wystawy plakatów przygotowanych przez dzieci na temat: "Drzewo przyjaciel dziecka".

Zwieńczeniem uroczystości było wyjście do ogrodu przedszkolnego gdzie miało miejsce sadzenie drzewek. Jako pierwsza została posadzona sosna czarna, którą mianowano Drzewem dla pokoju. Kolejno posadzono sosny pospolite, świerki i modrzewie.

,,Święto Drzewa" w naszym przedszkolu było inspiracją do podejmowania nowych działań proekologicznych dotyczących sadzenia i ochrony drzew oraz prostym gestem w intencji pokoju na świecie.


Spotkanie z Policjantem

Nasze przedszkole jest miejscem, w którym dzieci czują się bezpiecznie!W listopadzie przedszkole nasze odwiedził pan Policjanta oraz pies Sznupek .Spotkanie było doskonałą okazją do przypomnienia zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz prawidłowego zachowania się w sytuacjach niebezpiecznych.Funkcjonariusz Policji przypomniał dzieciom jak należy postępować w kontakcie z obcą osobą oraz sprawdził czy dzieci znają numery alarmowe.Gość zaprezentował swój mundur oraz pozwolił przymierzyć : czapkę i kajdanki.Dzieci miały wiele pytań i własnych doświadczeń, którymi dzieliły się z policjantem.Na zakończenie dzieci obiecały panu Policjantowi i psu Sznupkowi przestrzegać zakazów i nakazów bezpiecznej zabawy .


Cykliczne spotkania z Filharmonią Śląską


To już kolejny rok spotkań przedszkolaków ze światem muzyki. Dzieci poznają nie tylko nuty, ale też świat instrumentów i elementy ,
z których składa się muzyka. Wszystko to w formie zabawy,
z towarzyszeniem muzyki słuchanej ,,na żywo" w wykonaniu najlepszych młodych solistów , wychowanków katowickiej Akademii Muzycznej. Motywem przewodnim tegorocznych spotkań w przedszkolu jest rytm. Dzieci poznają wartości rytmiczne, uczą się grać na prostych instrumentach perkusyjnych a nawet dyrygować.

Mikołaj w przedszkolu.

,,Mikołaj, Mikołaj jedzie samochodem, bo gdzieś zgubił saneczki w tę mroźną pogodę!" Śnieg nie spadł 6 grudnia, więc słowa piosenki są jak najbardziej adekwatne do chwili - Mikołaj przyjechał samochodem i przywiózł prezenty dla wszystkich przedszkolaków. Radości było bardzo dużo, choć niektóre dzieci bały się Mikołaja.Jasełka w przedszkolu

Jasełka są tradycją w naszym przedszkolu. Najbardziej zaangażowane są najstarsze grupy, ale aniołki przychodzą od młodszych! Są kolędy, jest Maryja i Józef i dzieciątko, są aniołki i pasterze. A na koniec można podzieli się opłatkiem i złoży wszystkim serdeczne życzenia. 

Zabawa karnawałowa
Bal przebierańców w przedszkolu to cudowny czas zabawy z przeróżnymi postaciami: są smoki i księżniczki - i wcale smoki księżniczek nie zjadają! Są policjanci , indianie, kowboje , syrenki i wiele, wiele innych postaci! Zabawa nie trwa co prawda do "białego rana", a tylko do obiadu i jest równie dużo śmiechu i radości. Dzieci tańczą i uczestniczą w przeróżnych konkursach ze słodkimi nagrodami.Wraz ze zdjęciem kostiumów czar pryska i dzieci zamieniają się w naszych kochanych podopiecznych. Może to i lepiej, bo która nauczycielka z przedszkola chciałaby mieś w sali smoka czy wilka!?